Mali Destekli Projemiz

Kalkınma Bakanlığı
FAM-MER MERMER GRANİT İŞLEME MALZEMELERİ MADENCİLİK MÜŞAVİRLİK İTHALAT İHRACAT SAN. TİC. LTD. ŞTİ.

Doğal taşın Estetiği, Fayans İle Mekanlara Taşınıyor Projesi

2011PTC01-602U0

 T.C. Zafer Kalkınma Ajansının 2012 ODAK sektörler mali destek programı kapsamında desteklemiş olduğu projemiz ile müşterilerden son dönemde artan doğal taş fayans taleplerinin karşılanması amacıyla fayans üretim hattının kurularak üretim kapasitesinin arttırılmasıdır. Bu kapsamda yıllık 98.280 m2 üretim kapasitesine sahip fayans hattı makine ekipmanları alımı planlanmıştır. Proje kapsamında alımı yapılacak olan fayans hattı kapsamında 6 yeni personel daha istihdam edilecek olup, bu personellerden beş tanesi fayans hattında çalışacak olan işçi olup, bir tanesi hattın devreye alınmasında görev alacak olan fayans hattı operatörüdür

Satışların sadece üretim kapasitesine bağlı olmadığı bilincinden hareketle, dünya doğal taş sektöründe kabul görmüş olan İtalya Verona Marmomacc fuarına katılım sağlanarak, marka bilinirliğinin ve ürün gruplarının tanıtımının yapılması hedeflenmiştir. Fuar organizasyonu kapsamında ziyaretçilere dağıtılmak üzere promosyon malzemeleri ve tanıtım materyalleri alımı yapılacak ve marka imajımızın desteklenmesi sağlanacaktır.

Gerek mevcut gerekse de yeni devreye alınacak olan üretim hatlarında çalışan personelimiz, sektörümüzün sahip olduğu risk seviyesi nedeniyle sürekli tehlike altındadır. Gerek işgücü, gerekse de altyapı anlamında verimliliğin arttırılması, olası kaza ve yaralanmaların önüne geçilmesi adına firma bünyesinde iş sağlığı ve güvenliği yapılanması gerçekleştirilecektir.